Amazon Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 26 Eylül 2019
  • 210 kez görüntülendi.
Amazon Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON




Amazon.com ABD Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olarak hizmet verir. Jeff Bezos tarafınca 5 Temmuz 1994’te ABD Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde kuruldu. Gerek toplam satış hacmi gerekse piyasa kıymeti açısından dünyanın en büyük ve başarıya ulaşmış alışveriş sitesi olarak hizmet vermektedir. Adını dünyanın en büyük nehri olan Amazon Nehri’nden alır. Amazon.com işe ilkin kitap satarak başlamış olan bir elektronik tecim öncüsüdür. Bugün hâlen Amazon’da DVD, CD, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya şeklinde değişik türden mallar satılmaya devam etmektedir. Şirket ek olarak kendi tüketici elektroniği ürünlerini üretmektedir. Amazon hem de dünyanın en büyük bulut altyapı hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket ek olarak AmazonBasics markasıyla USB kablosu şeklinde kolay fakat başarıya ulaşmış ürünler satmaktadır.

Amazon ABD Birleşik Devletleri,  İngiltere ve İrlanda, Fransa, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Avustralya, Brezilya, Japonya, Çin, Hindistan ve Meksika için ayrı alışveriş siteleri kurmuştur. Almanya sitesinde Türkçe dil seçeneği bulunmakta. Amazon’un Türkiye sitesi olmamakla beraber çeşitli Amazon siteleri internasyonal gönderim kapsamında Türkiye’ye gönderim yapmaktadır. Amazon’un son yıllarda yapmış olduğu en büyük ve başarıya ulaşmış atılım, elektronik kitap okuyucusu Kindle’ı piyasaya sürmek oldu. Şu anda Kindle 3 adıyla satılmakta olan bu etken aygıt, Amazon’un en oldukça satılan ürünü haline geldi. Bununla beraber Amazon web sitesinde Kindle üstünden kolayca okunabilen oldukça geniş bir elektronik kitap arşivi bulunmakta. Hali hazırda, Kindle ürünleri ve elektronik kitapların satışı Türkiye’de yapılmamaktadır.

Dünyanın en yaygın ve kullanışlı alışveriş sitelerinden önde gelen Amazon.com’un logosunda yer edinen sarı ok yalnızca bir gülen surattan ibaret sanırsanız yanılırsınız, hem de Amazon.com adresinde a’dan z’ye her şeyi kolayca bulabileceğinizi söyleyen gizli saklı bir semboldür. Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinin başlangıcında geliyor.

Amazon’un müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. Ek olarak yazışma panelinden üyeliğinizle beraber giriş yaparak sorularınıza çözüm arayabilir; talep, yakınma, önerilerinizi iletebilirsiniz.

Amazon Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Amazon Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
00 1 206-266-2992

Amazon Destek Formu
İletişim Formu

Arama Terimleri: Amazon yazışma detayları, Amazon telefon numarası, Amazon bağlantı tel, Amazon canlı destek, Amazon müşteri temsilcisi, Amazon yakınma hattı, Amazon tüketici ilişkileri danışma hattı, Amazon yazışma, Amazon çağrı merkezi, Amazon İletişim Formu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ