BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 24 Mayıs 2019
  • 108 kez görüntülendi.
BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

BTK doğrusu Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2000’de Ulaştırma Deniz ve Iletişim Bakanlığı’nın öncülüğünde kurulmuştur. Türkiye’de telekomünikasyon sektörünü denetleyen kurumdur.

BTK vasıtasıyla online ihbarda bulunabilir, telefonunuzun İMEİ kaydını sorgulayabilir, yitik/çalıntı aygıt suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Eğer telefonunuz çalındıysa, E-Devlet üstünde bulunan BTK modülüne girerek ihbarda bulunabilirsiniz. Telefonun sahibi kendi adıyla ve aygıt İMEİ numarasıyla ihbarda bulunmalıdır. İhbardan sonrasında telefon iletişime tamamen kapatılır. Bulunduğunda yeniden BTK’ya bildirilmesi durumunda aygıt tekrardan kullanıma açılır.

BTK’nın bir çağrı merkezi yazışma telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezini arayarak da yitik/çalıntı suç duyurusunda bulunabilir, çalınan cihazınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Bu işlemlerin yapılabilmesi için cihazınızın İMEİ numarasını bilmeniz gerekmektedir. Cihazın İMEİ numarasını aygıt kutusundan ve faturasından öğrenebilirsiniz.

BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0312 294 72 00
0312 294 94 94

Arama Terimleri: btk yazışma detayları, btk telefon no, btk bağlantı tel, btk canlı destek, btk müşteri temsilcisi, btk yakınma hattı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ