Calgon Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

  • 09 Nisan 2019
  • 488 kez görüntülendi.
Calgon Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Calgon markası, Reckitt Benckiser firmasına ilişik çamaşır makinesi kireç sökücü, banyo ürünleri, su yumuşatıcı ürünler ve güzellik ürünleri üreten dünyaca meşhur markadır. Birçok markalaşmış ürün şeklinde ABD Birleşik Devletleri’nde kurulan Calgon’un müessese yılı 1933’dür. Calgon markası dünyanın en eski kimyasal markalarından biri olmasıyla ön plana çıkar.

Calgon ilk üretim aşamasında Reckitt Benckiser tarafınca 1933 senesinde piyasaya sürülüp toz halde bulunan sodyum içeren bir markaydı. O dönemde günümüzdeki şekliyle çamaşır makinesi olmadığı için Calgon daha değişik bileşenlere haiz olarak üretilen bir kimyasal maddeydi. İstenmeyen tuzların oluşmasını engellemek amacıyla ve bununla beraber cihazlarda oluşabilecek ve zarar verebilecek tuzların deterjanların tesiri yada sabunların etkisiyle cihaza zarar vermesinin önlenmesi amacıyla üretilmiştir. Şu demek oluyor ki kullanım amacı neredeyse günümüzdekiyle benzerdi. Calgon’un açılımı ise calsium gone’dir. Calgon markası ilk olarak banyo ve ev temizlik ürünleri olarak ortaya çıkıp hemen sonra değişik çeşitlerde ürünler ortaya çıkarmıştır.

İlk kez ABD Birleşik Devletleri’nin Pittsburgh şehrinde üretimine başlanan Calgon, 2007 senesinde Ascendia Brands şirketi tarafınca satın alınmıştır. Günümüzde ise Calgon, PDC markalarından biri olarak faaliyetini sürdürmektedir. Dünyanın en popüler çamaşır makinesi kimyasallarından önde gelen Calgon, bugün dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Başta ABD Birleşik Devletleri, İtalya, İngiltere, Fransa ve İngiltere olmak suretiyle tüm dünyada en popüler kimyasal ürünlerdendir. Vatanımızda de senelerdir faaliyetlerine devam eden Calgon şirketi, en fazlaca satılan çamaşır makinesi kireç önleyici maddesi konumundadır. Son yıllarda birçok dengi ürün piyasaya çıksa da Calgon hala popülerliğini korumaktadır. Tüketiciler için Calgon ile ilgili tüm data talebi, yakınma, görüş ve önerileriniz için Calgon kontakt numarasını tüm detaylarıyla sizlere iletelim.

 

Calgon Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası:

0 800 211 8112

 

Calgon Reckitt Benckiser Türkiye Genel Merkez Adresi:

Dikilitaş Mah. Hakkı Yeten Cad. Süleyman Seba Kompleksi Selenium Plaza 10 C  Fulya Beşiktaş İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ