Coca Cola Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

  • 08 Nisan 2019
  • 88 kez görüntülendi.
Coca Cola Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Coca-Cola şirketi, 1886’da Eczacı Dr. John Pemberton‘un hazırladığı bir içecek olarak ortaya çıkmıştır.  Devletimizde ise Coca-Cola Içecek Pazarlama Danışmanlık San. Tic. A.Ş. tarafınca temsil edilmektedir. Marka Türkiye’ye 1964 senesinde gelmiştir. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren bir fazlaca Orta Asya ve Kafkasya ülkesi de Coca-Cola iş birimine iştirak etmiştir.

 

Coca-Cola şirketi geniş bir ürün yelpazesine haizdir. Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Şekersiz, Fanta, Sprite, Schweppes ve daha bir fazlaca değişik lezzet toplam 9 değişik kategoride piyasaya  sürülmektedir. İlk kez Türkiye’de faaliyete girmiş olduğu zamanlar Coca Cola şirketi bir tek Marmara Bölgesi’nde üretim meydana getiren bir şirket konumundaydı. Sadece şirket Türkiye’de 1968 senesinde şişeleme işiyle uğraşan Özgörkey ailesiyle tanışmış, bu sayede üretim Ege Bölgesi’ne de kaymıştır. Coca-Cola şirketi şu anda 200’den fazla ülkede satılmaktadır. Günümüzde Coca Cola şirketi tamamen halka açıktır.  Günümüzde Coca Cola firmasının toplamda 200 bine yakın hissedarı mevcuttur. Ek olarak Coca Cola’nın tüm Türkiye’de fabrikaları yer alır. Bu fabrikalar Sapanca, Elazığ, Çorlu, Bursa, Isparta, Hazar, İzmir, Muğla Köyceğiz, Mersin Erdemli ve Ankara’da yer edinen toplam 10 tane üretim fabrikasıdır.

Coca-Cola Türkiye’nin senelik cirosu 8,5 Milyar TL’ye ulaşmıştır. Devasa firmanın tüm dünya genelinde ise 200 ‘den fazla şişeleyicisi vardır. Bununla beraber Coca Cola ‘nın ortalama olarak 900 tane fabrikası bulunmaktadır. Günlük olarak 200 değişik ülkede ortalama olarak 2 milyar bardak civarı Coca-Cola Company bünyesinde üretilen içecekler tüketilmektedir. Şu anda ise değişik toplumsal mevzularda proje başlatmış bunun yanı sıra başka bir fazlaca dünya genelinde düzenlenen organizasyonlara sponsorluk yapmaktadır.. Coca-Cola şirketi ile ilgili tüm yazışma bilgilerini detaylı şekilde sizlere iletmek gerekirse ;

Coca-Cola Türkiye Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 850 201 30 40 / 444 30 40

Coca-Cola Türkiye Müşteri Hizmetleri Mail Adresi

iletisimmerkezi@coca-cola.com

Coca-Cola Türkiye Genel Müdürlük Adresi

Organize Endüstri Bölgesi Mahallesi Deniz Feneri Sokak No:4 Dudullu/Ümraniye/İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ