DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 14 Mayıs 2019
  • 87 kez görüntülendi.
DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

DHMİ

Vatanımızda yer edinen havalimanlarının kontrolü ve işletilmesi DHMİ’ye verilmiştir. Kamu tutumsal teşebbüsü olarak faaliyetlerini yürüten DHMİ 1933 yılından günümüze kadar değişik isimlerle de olsa hizmetlerini devam ettirmiştir.

İstikbal Göklerdedir

DHMİ’nin vazife alanı kolay bir halde anlatılacak olursa sivil havacılık ile ilgilidir. Bu kapsamda gerek havalimanlarındaki düzenden gerekse de gökyüzündeki uçuşların düzeninden DHMİ mesuldür. İş tanımları içine giren bazı görevleri sıralayacak olursak hava taşımacılığı, hava trafik kontrolü, ilgili sistemler ve tesislerin kurulması benzer biçimde görevler DHMİ’nin sorumluluğu altında bulunmaktadır.

Son aşama teknik ve dirimsel bir mevzu olan havacılık işlemlerinde lüzumlu özenin gösterilmemesi durumunda asla istenilmeyen vakaların yaşanabilmesi söz mevzusu olacaktır. işte bu sebeple de DHMİ gerek personel alımlarında gerekse de faaliyetlerin yürütülmesi esnasında son aşama kırılgan davranmaktadır.

Çağdaş Havacılık

Ülkemiz bulunmuş olduğu konum itibariyle son aşama tehlikeli sonuç bir yerdedir. Bu sebeple de hava trafiği bir fazlaca fazla olmaktadır. Bu yoğunluğu denetlemek ise DHMİ’nin görevi olmaktadır. yalnız ulusal değil bununla beraber internasyonal uçuşlar da DHMİ’den sorulmaktadır. İşte bu sebeple daha iyi bir organizenin sağlanabilmesi adına internasyonal işbirlikleri sağlanmakta ve protokoller imzalanmaktadır. Bu sayede de ortaya başarıya ulaşmış bir sistem çıkmaktadır.

DHMİ bununla beraber anlık durumlar hakkında da bilgiler vermekte ve istatistikler vermektedir. Bu sayede hangi havalimanının ne kadar yoğun olduğu benzer biçimde hususlar net bir halde öğrenilebilmektedir. İstanbul’a yapılacak olan 3.havalimanı ile beraber DHMİ’nin etkinliğinin ve vazife yoğunluğunun daha da artacağını ifade edebiliriz. Ayrıca bu müdürlüğün Ulaştırma Denizcilik ve Komünikasyon Bakanlığı’na da bağlı bulunduğunu ifade etmek isteriz. Sizler de DHMİ sitesinden daha detaylı detayları edinebilir ve ülkemizin tüm havalimanlarının durumları hakkında data alabilirsiniz.

DHMİ Genel Müdürlüğünün telefon numarası, faks numarası, adresi ve mail adresi detayları bulunmaktadır. Ek olarak DHMİ’nin çağrı merkezi numarası da bulunmaktadır. Bu yazışma bilgilerinden DHMİ ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz problemler hakkında görüşebilir; talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ek olarak yorumlar kısmından DHMİ ile alakalı düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 34 64

DHMİ Genel Müdürlük Telefon Numarası
0312 204 20 00

DHMİ Genel Müdürlük Faks Numarası
0312 212 39 17

DHMİ Mail Adresi
iletisimmerkezi@dhmi.gov.tr

DHMİ Genel Müdürlük Adres
Güvenlik Mahallesi Mevlana Bulvarı, No:32 Etiler 06560 YENİMAHALLE / ANKARA TÜRKİYE

Arama Terimleri: dhmi yazışma, dhmi çağrı merkezi, dhmi telefon numarası, dhmi 444lü numara, dhmi yakınma hattı, dhmi müşteri hizmetleri, dhmi mail adresi, dhmi genel müdürlük

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ