Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 25 Eylül 2019
  • 415 kez görüntülendi.
Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
Ebay Nedir?

Ebay günümüzde açık arttırma usulü ile alışveriş meydana getirilen en büyük alışveriş sitesidir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyat’dır.

Günümüzde Avustralya, Kanada, Arjantin, Avusturya, Belçika, Çin, Brezilya, Hong Kong, Fransa, İran, Almanya, İtalya, Hindistan, İrlanda, Hollanda, Kore, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Meksika, İsveç, Tayvan, İspanya, Filipinler, İsviçre ve Birleşik Krallıkları şeklinde ülkelerde etken olarak kullanılmaktadır fakat site yabancı olduğundan dolayı Türkiye’de daha azca tercih edilmektedir.

Bu sitenin aslolan binası ABD Birleşik Devletleri’ndedir Ebay üyesi olmak için ilk iş profil oluşturulmalıdır burada her sitede istenilen adres, isim, telefon ve doğum zamanı şeklinde bilgiler istenmektedir ondan sonra kullanıcı adı ile gizyazı oluşturulur bunlar bittikten sonrasında ise üyeliğiniz tamamlanmış olur. Sitenin aslolan amacı alıcı ile satıcı içinde köprü görevi görmektir. Ebay bu siteye koyulan ürünlerden bir miktar kesinti tutarı almaktadır alıcı ise ürünün fiyatını ve kargo fiyatını ödemektedir, alıcı ile satıcı eğer başka ülkelerde yaşıyor ise kullanılan teslim aracı ve internasyonal para gönderim firmaları iki taraftan da belirli miktarlarda taleplerde bulunabilirler.

Ebay Satışları Nasıldır?

En fazlaca kullanılan ödeme şekli Paypal’dır ek olarak çeşitli bankalardan para transferi ya da kredi kartı ile ödeme şeklinde şekillerde mevcuttur. Her türlü tatsızlığa karşı mesela kargo esnasında kaybolması vb. vakalara karşı sigorta yapılması tavsiye edilir. Her alışveriş sonrasında alıcı ve satıcı bazı puanlar kazanır ondan sonra alım ve satım hakkında düşüncelerini yorumlar öteki satıcı ve alıcılar bu tarz şeyleri okuyarak fikirler üretirler. Her kullanıcının isminin yanında yorumlamalar sonucunda oluşan puanlar gözükür örnek olarak 20 ürün sattınız ve bunların içinde 2 tane negatif yorum var ise bu ortalama %90 civarı başarı sağladığınız anlamına gelir.

Bu yazılan yorumlar alıcılar için bir itimat ortamı oluşturur. Bununla birlikte satıcılarda sattıkları ürünü alan alıcıları aynı şekilde değerlendirir. Ebay’ın kaliteli ve başarıya ulaşmış bir alışveriş sitesi olması onu günümüzün en iyisi yapmış hatta kendine Türkiye’den ortak bulmasını elde etmiştir 2007 yılının mayıs ayında Gittigidiyor sitesine ortak olmuş 2011 senesinde ise ortalama %93 hissesini almıştır günümüzde ise Gittigidiyor sitesinde Ebay ürünleri yer verilmiştir.

Ebay ile iletişime geçebilmek için Ebay’e üye olmalısınız. Ebay’e üye olduktan sonrasında aşağıdaki kontakt linkinden giriş yapmış olup Ebay ile iletişime geçebilirsiniz.

Ebay İletişim Formu

Ebay’ın telefon numarası bulunmamaktadır fakat Gittigidiyor’da bir Ebay kuruluşudur. Gittigidiyor ile iletişime geçerek Ebay hakkında data alabilirsiniz.

Ebay (GittiGidiyor) Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 252 32 29

Ebay (GittiGidiyor) Telefon Numarası
+90 (216) 687 02 99

Ebay (GittiGidiyor) Faks Numarası
+90 (216) 687 02 98

Arama Terimleri: ebay kontakt, ebay kontakt formu, ebay canlı destek, ebay telefon numarası, ebay bağlantı tel, ebay müşteri temsilcisi, ebay müşteri hizmetleri, ebay türkiye şubesi, ebay çağrı merkezi, ebay ürünüm gelmedi, ebay yakınma hattı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ