Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 24 Haziran 2019
  • 29 kez görüntülendi.
Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
Türk futbol tarihinin en büyük takımlarından önde gelen Fenerbahçe’nin resmi müessese zamanı 1907’dir. Black Stockings FC adıyla gayri resmi müessese zamanı ise 1899’dur. Her iki isimle kurulan takımın kuruluşunda neredeyse aynı oyuncular vardır. Fenerbahçe’nin niçin ilk olarak Black Stockings FC adıyla kurulduğuna gelecek olursak vakası özetlemek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz. 1890’lı yıllarda İngiliz bir grubun Kadıköy’de futbol oynamaya başlaması Türk gençleri tarafınca büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Yıl 1897’yi gösterdiğinde James La Fontaine ve arkadaşları Kadıköy Football Assocation adı altında toplanıp çoğu zaman İstanbul’a sefere gelen İngiliz gemicilerle oynadıkları oyunlarını Kadıköy’ün çayırlarında sürdürüyorlar ve bu yarışma kalabalık bir izleyici kitlesi tarafınca takip ediliyordu. Bu yarışma o denli oldukça ilgi görmüştü ki Kadıköy Football Assocation ekibi İzmir karmasıyla futbol maçları halletmeye yönelmişti. Fakat o dönemlerde Sultan Abdulhamid mevcut monarşi sistemini koruyabilmek için gençlerin dernek kurmasını yasaklamıştı. Yabancıların ülke topraklarında futbol oynayabildiği dönemlerde Türk gençlerinin kendi vatanlarında futbol oynayamamalarına öfkelenen ve üzülen Fuat Hüsnü, Reşat Danyal ve Mehmet Ali devrin hafiyecilerinden korunabilmek için bir İngiliz adı altında Black Stockings FC‘yi kuruyorlardı. Sadece takımın ilk maçında hafiyelerin baskınına uğrayarak derhal dağıtılıyordu.

Yıl 1907’yi gösterdiğinde neredeyse aynı kadroyla Fenerbahçe ekibi kuruldu. Kurulduğu yıldan itibaren bir oldukça başarıya imza atan Fenerbahçe Türkiye’nin en iyi takımlarından biri haline geldi ve Avrupa’da mühim galibiyetler elde etmiştir. Ligde 19 şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe’nin şuanda başkanlık görevini Aziz Yıldırım, teknik direktörlük görevini ise Aykut Dev gibi sürdürmektedir.

Fenerbahçe kulüp merkezinin çağrı merkezi yazışma telefon numarası ve mail adresi bulunmaktadır. Bu yazışma bilgilerinden Fenerbahçe ile iletişime geçerek sormak istediğiniz soruları iletebilirsiniz. Ek olarak yorumlar kısmından Fenerbahçe hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0216 542 1907

Fenerbahçe Mail Adresi
halklailiskiler@fenerbahce.org

Arama Terimleri: fenerbahçe çağrı merkezi, fenerbahçe yazışma, fenerbahçe bağlantı tel, fenerbahçe telefon numarası, fenerbahçe müşteri hizmetleri, fenerbahçe mail adresi, fenerbahçe yakınma hattı, fenerbahçe yakınma var, fenerbahçe kulüp merkezi, fenerbahçe yazışma formu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ