KFC Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 27 Haziran 2019
  • 766 kez görüntülendi.
KFC Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
KFC

Kentucky Fried Chicken adındaki KFC tavuk zinciri günümüzde 100’den fazla ülkede satışlarını gerçekleştirmektedir. Kuruluşu adeta bir yılan hikayesi şeklinde olan bu firmanın hali hazırdaki sahibinin Pepsi bulunduğunu ifade edebiliriz. Peki KFC açılımı nedir diye merak ediyorsanız meydana getirilen iş ile yakından ilgili bulunduğunu ifade edebiliriz. Zira Kentucy Fried Chicken olan açılımı Kentucy kızarmış tavuk anlamına gelmektedir. Kentucy ise firmanın ilk olarak kurulduğu yerdir.

Resimdeki Şahıs Kim?

Her insanın merak etmiş olduğu sorulardan birisi de KFC markasının ambleminde yer edinen yaşlı ve gözlüklü amcanın kim olduğudur. Evet bu amcamız KFC’nin kurucusudur. 1930 senesinde firmayı kuran resimdeki kişinin adı ise Albay Harland D. Sanders’dır. Bu şahıs çocukluğundan itibaren birbirinden değişik meslek dallarında çalışmış ve sonucunda de KFC’yi kurmuştur. Sadece bu işi kurmadan ilkin ise bir benzin istasyonunun bayiliğini almıştır. İlk kere benzinlikte kızarmış tavuk satan bu amcamız böylelikle büyük bir üne kavuşmuştur. O şekilde ki akaryakıt istasyonundan ziyade tavuklar ile ciddi kar eden bu isim hemen sonra kendisine özel bir motel açmış ve böylelikle dünyanın dört bir tarafına yayılmaya adım atmıştır.

Özel Tanım

İlk kurulduğu günden bu yana son aşama leziz kızarmış tavuklar üreten KFC’nin lezzetinin sırrı ise kamuoyuyla paylaşılmıyor. Birbirinden değişik baharatlar ile elde edilmiş sosların bu lezzette büyük bir payının bulunduğunu da rahatça ifade edebiliriz. O şekilde ki 1930’dan bu yana kullanılan özel tarifin Kentucky’de özel bir kasa içinde saklandığı ifade edilmektedir.

21 Şehirde Şubesi Var

Devletimizde de son aşama etkin bir halde örgütlenen KFC hali hazırda 21 şehrimizde hizmet vermektedir. Dünya genelinde 115 ülkede bulunan bu markanın ürünlerinin bununla beraber helal sertifikasına da haiz olması milletimizin beğenmiş olduğu hususlar içinde yer almıştır. Bunların yanı sıra trans yağ olmaması da KFC’yi tercih edilir bir marka haline getirmektedir.

Ürünlerinde 11 çeşit baharat kullanan bu marka bununla beraber evlere hizmet vermesi ile de bilinmektedir. Kendine özel tavuk paketleri ile kendisine daha da kıymet katan KFC her geçen gün daha da büyümektedir. Dünya genelinde bir günde toplam 12 milyonun yemek yemiş olduğu bu markanın kazancı da son aşama fazladır. Dünya genelinde istihdama da fazlaca katkıları olan bu şirket damak tadı ile de herkesi etkilemeyi başarmaktadır.

Yılların verdiği deneyim ile daha da büyüyen KFC’nin öyküsünü sizlere kısa ve öz bir halde anlatmaya çalıştık.

KFC’nin müşteri hizmetleri numarası, restoran destek merkezi telefon numarası ve genel müdürlük adres detayları bulunmaktadır. Bu yazışma bilgilerinden KFC ile iletişime geçebilir, yaşamış olduğunuz sorunları iletebilir ve ürünler hakkında informasyon alabilirsiniz. Ek olarak yorumlar kısmından KFC ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

KFC Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 35 55

KFC Restoran Destek Merkezi Telefon Numarası
0212 705 00 00

KFC Genel Merkez Adres
Papirüs Plaza Merkez Mahallesi Ayazma Caddesi No: 37 Kat: 5 34406 Kağıthane/İST

Arama Terimleri: kfc çağrı merkezi, kfc yazışma, kfc telefon numarası, kfc müşteri hizmetleri, kfc bağlantı tel, kfc yakınma hattı, kfc şikayetvar, kfc genel müdürlük, kfc adres, kfc tüketici danışma hattı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ