LG Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 05 Eylül 2019
  • 270 kez görüntülendi.
LG Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
1947 senesinde Cenup Kore’nin Busan bölgesinde kurulan LG, bünyesinde 200 bine yakın çalışanı ile teknoloji sektöründe büyük hizmetler veriyor. Elektronik, Cep Telefonu, Finans ve Petrokimya alanlarında hizmet veren şirket, Koo ailesi tarafınca yönetiliyor. 1947 senesinde In Hwoi Koo tarafınca “Lak Hui Kimya Endüstrisi” ismiyle Cenup Kore’de kurulmuştur. Lak Hui adı, LG isminde bulunan Lucky kelimesinin Kore diline çevirisidir. Kurulduktan oldukca kısa bir süre sonrasında, 1952 senesinde Kore’de plastik sektöründe etkinlik gösteren ilk şirket olmuştur. 1958 senesinde ise LG isminde G’yi temsil eden Goldstar şirketi kuruldu. Kuruluşundan yalnız bir yıl sonrasında ilk Kore yapımı radyoyu tasarladı. Bu yıllarda şirket Petrokimya ve Elektrik/Elektronik olmak suretiyle iki değişik kategoriye ayrılıyor. Goldstar, Kore’de ilklerin adı olmuştur. Goldstar, ilk Kore yapımı fanı 1960’ta, ilk Kore yapımı soğutucuyu 1964’te, ilk Kore yapımı siyah-beyaz televizyonu 1966’da, ilk Kore yapımı iklimlendiriciyi 1968’de, ilk Kore yapımı çamaşır makinesi ve asansörü ise 1969 senesinde üretmiştir. Kore’de Goldstar ilklerin adı olmaya devam ederken, Lucky Kimya Endüstrisi şirketi ise Petrokimya alanında hizmetler ve Ar-Ge emek harcamaları hayata geçirmeye devam ediyordu. Cha-Kyung Koo 1969 senesinde LG’nin 2. Başkanı oldu. Firmanın ikinci başkanı olur olmaz, değişen ve gelişen dünyanın gerekliklerini görerek firmanın küreselleşme çalışmalarını planladı. Sonraki yıl şirket, Ar-Ge çalışmalarına büyük ağırlık verdi. 1983’te Lucky Kimya Endüstrisi tekrardan yapılandırıldı. Kozmetik sektörüne yine ehemmiyet vermesiyle beraber, elektronik/elektrik kategorisinde tv, görüntü kayıt cihazları ve bilgisayar cihazlarına büyük yatırımlar yaparak firmanın gelecek planlamasını oluşturdu. 40. Senesinde Cenup Kore, Seul’de LG Twin Towers inşa edildi. 1990 senesinde ise firmanın 3. Başkanı Bon moo Koo oldu. Yeni başkanı ile beraber LG; enerji, elektronik, komünikasyon, finans, informasyon sistemleri benzer biçimde birçok değişik alanda etkinlik gösterdi. Yeni başkanın kendi stratejisi ile yüksek müşteri memnuniyeti mevzusunda emek harcamalar yapılmış oldu. 2003 senesinde LG Grup, yönetim biçimini Tüm ortaklık haline getirdi. 2006 senesinde Chocolate adlı telefon ile Hong Kong tasarım ödülünü kazanmıştır. Gene aynı yılda 1.48mm ile dünyanın en ince LCD ekranı ve 33santimetre ile en ince düz ekran televizyonunu üretti.

Günümüzde baktığımız vakit, dünya üstündeki en büyük Elektrik/Elektronik üstüne etkinlik gösteren şirketlerden birisidir. LG, 2007 yılından beri “Life’s Good” sloganını kullanıyor. 2001’de Philips ile yatırım ortaklığına süregelen firmanın bu ortaklık iki tane şirketi bulunmaktadır. Ek olarak Hitachi şirketi ile de yatırım ortaklığında bulunan şirket, vatanımızda Arçelik ile klima üretimi sektöründe ortaklığı bulunuyor. Eski adıyla Goldstar, günümüz adıyla LG Electronics 1958 senesinde gene In-Hwoi Koo tarafınca kurulduktan sonrasında günümüzde 4 değişik birimde hizmet vermektedir. Bunlar; mobil kontakt, dijital görüntü cihazlar, dijital aletler ve dijital medyadan oluşuyor. LG Electronics şirketinin 100’ü aşkın iş birimi bulunuyor. Bunların 81 tanesi yan kuruluşlardır ve 82 bin kişiye iş imkanı sağlıyor.

LG’nin 444’lü müşteri hizmetleri numarası, canlı söyleşi ve mail detayları bulunmaktadır. Bu kontakt bilgilerinden ulaşarak talep, düşünce ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

LG Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

LG Müşteri Hizmetleri Numarası
444 65 43 (Haftanın her günü 09:00-20:00)

LG Canlı Chat ve E-Mail Adres Detayları
tıklayınız…

Arama Terimleri: LG kontakt detayları, LG telefon numarası, LG mail adresi, LG canlı destek, LG müşteri temsilcisi, LG yakınma hattı, LG tüketici ilişkileri danışma hattı, LG kontakt, LG çağrı merkezi, LG Türkiye kontakt

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ