Mc Donald’s Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

  • 11 Nisan 2019
  • 314 kez görüntülendi.
Mc Donald’s Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Mc Donald’s nerede ise her insanın hakkında düşünce sahibi olduğu, dünyanın en büyük fast food zinciridir. Birçok fast food firmasında olduğu şeklinde Mc Donald’s da ABD Birleşik Devletleri menşeilidir. Türkiye ‘de firmanın operasyonları Anadolu grubu tarafınca yürütülmektedir.

 

Dünyaca meşhur fast food zinciri Mc Donald’s ‘ın ilk restoranı 75 yıldan uzun bir süre ilkin 1940 tarihinde ABD Birleşik Devletleri ‘nin California Eyaletinde açılmıştır. Bugün de Apple şeklinde birçok büyük şirkete ev sahipliği meydana getiren California eyaleti, Mc Donalds ‘ın da kurulduğu eyalettir. Bu eyaletin San Bernardino şehrinde oluşturulan restoran Mac ve Dick Mc Donald tarafınca kurulmuştur. O dönem ABD ‘da popüler olan otomobile servis restoran şeklinde hizmet vermeye adım atmıştır. Uzun süre süresince başarıya ulaşmış şekilde çalışan restoran Mc Donald’s kardeşlerin rekabet karşısında Mc Donald’s ‘ı süratli servis restoranına döndürmesiyle beraber iyice büyüyüp zincir fast food restoranları teriminin çıkmasına niçin olmuştur. O dönem günümüze kadar büyüyerek gelen şirket, halihazırda dünyanın en büyük fast food zinciridir.

70 ‘li yıllarda ABD ‘da birçok değişik yere şube açmış olan şirket bu tarihten sonrasında tüm dünyaya yayılma politikası seyredip birçok ülkede şubeler açmaya başladı. Uzun seneler Çin ve Rusya ‘ya açılmayan marka 90 ‘lı yıllardan itibaren bu 2 ülkeye de restoran açmıştır. ABD ‘nın simgelerinden biri haline gelen Mc Donald’s Türkiye‘de de son aşama popüler bir restorandır. Ağırlıklı olarak hamburger satışı meydana getiren şirket, bunun yanında, tavuk, salata, içecek, tatlı, kızartma şeklinde oldukça şeşitli bir ürün skalasına haizdir. Vatanımızda de son aşama popüler bir fast food zinciri olduğundan, insanoğlu görüş, düşünce, yakınma ya da soruları için Mc Donald’s yazışma numarasını aramaktadır. Sizler için Mc Donald’s ile yazışma kurabileceğiniz tüm yazışma seçeneklerini listeyelim.

 

Mc Donald’s Müşteri Hizmetleri ve Sipariş İletişim

444 62 62

 

Mc Donald’s Türkiye Anadolu Grubu – Genel Merkez İletişim

+90 (216) 578 8500

 

Mc Donald’s Türkiye Anadolu Grubu – Genel Merkez Adresi

Fatih Sultan Mehmet Mh., Balkan Cd. No. 58 Buyaka E Blok Tepeüstü, Ümraniye İstanbul

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ