Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 09 Mayıs 2019
  • 846 kez görüntülendi.
Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Bu makalemizde Menemen Belediyesi çağrı merkezi yazışma müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında data vereceğiz. Bu yazışma numarasından Menemen Belediyesi ile iletişime geçerek talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Menemen Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

Menemen’in kuruluşu milattan öncesine dayanmakla birlikte net bir tarih belirlenmiş değildir. İlçenin M.Ö 1000 yıllarında İyonyalıların hudutlarını oluşturan Gediz nehrinin sol sahiline yakın olan bugünkü Yahşelli Köyü civarında kurulduğu zannedilmektedir. M.Ö 263-241 yılları aralığında da Asarlık köyü yakınlarına nakledildiği, Anadolu Beylikleri ise zamanında bugünkü yerine taşındığı bilinmektedir. Uzun seneler İyonyalıların egemenliği altında kalan Menemen, sonrasında Frigyalıların egemenliği altına girmiştir. Bölge el değiştirmesine karşın İyonlar bazı yerlerde egemenliklerini sürdürmüşlerdir. Frigyalıların egemenliği M.Ö 676-546 yılları aralığında Lidyalılar izlemişlerdir.

Asya krallığı sınırları içinde kalan Batı Anadolu’da Büyük İskender’in kumandanlarından biri tarafınca bugünkü Bergama ve yöresinde “Bergama Krallığı” kurulmuştur. Bu sırada Menemen ve çevresi de Bergama Krallığının egemenliğini tanımıştır. M.Ö 64 senesinde Asya Krallığı Romalılar tarafınca ortadan kaldırılınca kasaba Romalıların egemenliği altına girmiştir. Hemen sonra Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesi üstüne(M.S 395)Doğu Roma İmparatorluğu’nun (Bizans) payına düşmüştür. Anadolu’da Malazgirt zaferi ile başlamış olan Selçuklu egemenliği hızlıca Menemen’i de içine aldı.(1084)Sadece haçlı seferlerine rastlayan bu dönemlerde Menemen’in birkaç kere el değiştirdiği görülmüştür.

1850 senesinde şehrin Aydın’dan İzmir’e alınmasıyla Menemen’de Manisa’dan ayrılıp İzmir’e bağlandı. 479 yıl Osmanlı idaresinde kalan Menemen, İzmir’in işgalini takip eden 17-18 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlılar tarafınca işgal edildi. Üç yıldan fazla devam eden işgal esnasında Menemen oldukca fena acı günler yaşamış ve ayrıca buna karşın Kaymakam’ı Kemal Bey de şehit edilmiştir. İşgale karşın Menemenli hiçbir süre Yunan buyruğu altına girmemiş bazen dağlara çıkarak Yunan askeri birliklerine baskınlar yaparak zayiatlar verdirmişlerdir. Menemen, Kurtuluş Savaşı sonrasında zafer kazanan Türk Ordusu’nun 9 Eylül 1922’de şehre girmesiyle tekrardan bağımsızlığına kavuşmuştur. 9 Eylül günü Menemen’in en mutlu günlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Her yıl belediye tarafınca o günde kutlamalar yapılmıştır.

Menemen Belediyesi tarafınca tertipli olarak restore edilen, Osmanlı zamanından kalma zamanı bölgeler, şehri güzelleştirmeye devam etmektedir. Bununla birlikte Tunç Çağından, Osmanlı Devletine kadar yerleşim yeri olan Panaztepe Antik Kenti de gezilip görülecek, zamanı yerlendendir.

Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 80 08

Menemen Belediyesi Mail Adresi
iletisim@menemen.bel.tr

Menemen Belediyesi Faks Numarası
(232) 832 00 06

Menemen Belediyesi Adres
Şehit Kemal Cd.No:1 Menemen – İZMİR

Arama Terimleri: menemen belediyesi çağrı merkezi, menemen belediyesi yazışma, menemen belediyesi müşteri hizmetleri, menemen belediyesi telefon numarası, menemen belediyesi yakınma hattı, menemen belediyesi müşteri hizmetleri numarası, menemen belediyesi yakınma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ