Meteoroloji Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 14 Mayıs 2019
  • 338 kez görüntülendi.
Meteoroloji Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Meteoroloji

Meteoroloji, günlük yaşamımıza devam etmemiz için insanların en fazla kullandığı bilim dalıdır. Hava tahmini insanoğlu için oldukça önemlidir. İlk çağlardan bu yana insanoğlu tüm etkinliklerini hava şartlarına gore planlamaktadır. Bu amaçla beraber ziraat, hayvancılık ya da öteki pek oldukça şey hava vakalarına gore farklılık gösterir.

Tarih süresince havanın durumunu öğrenmek insanoğlu için oldukça mühim bir gereksinim olmuştur. Bu nednele de sema inceleyerek bir halde havanın durumu anlaşılmaya çalışılmıştır. Sadece kişisel gözlemlerle bu şekilde bir çıkarımda bulunmak neredeyse imkânsızdır. Bu imkânsızlık durumu da hava durumunun incelenerek bir bilim haline dönüşme ihtiyacını doğurur. Böylece de insanoğlu bu alanda çalışmaya adım atmıştır. İnsanlığın aşamalı bir halde yapmış olduğu emekler sonucunda da meteoroloji bilimi ortaya çıkmıştır.

Meteoroloji Nedir?

Meteoroloji, en genel anlamı ile atmosfer bilimidir. Gökyüzünde bulunan vakaları inceler. Rüzgârlar ve bulutlar bu bilim branşında incelenir. Bu incelemenin amacı ise yağmurun durumunu anlamaktır.

Yağmur tarihin her döneminde oldukça mühim bir ihtiyaçtır. Hatta tarihte pek oldukça kabilenin kuraklık sebebi ile yok bulunduğunu bilmekteyiz. Bundan dolayı de her alanda gerçekliğe ulaşmak isteyen insan; kendi yaşamını bu kadar fazla etkileyen durumda da gerçek bilgiye ulaşmak ister. Gökyüzünü de inceleyerek süre içinde gerçek bilgiyi ortaya çıkarmayı başarmıştır. Böylece insanoğlu yaşamını devam ettirmede son aşama mühim bir informasyon durumunu da elde etmiştir.

Meteoroloji Iyi mi Gelişmiştir?

Meteorolojinin gelişimi tarihsel bir süreç içine zorunluluk ile olmuştur. Bilhassa 1800’lü yıllarda bu alandaki emekler hız kazanmaya başladı. Meteorolojistler geniş alanları etkileyen hava durumlarını ortaya çıkarak; insanoğlu için oldukça mühim olan bilgilerin bulunmasını elde etmiştir. Bunun için de rüzgârları ve bulutları incelemeye başlamışlardır.

Düşünmenin ilk olarak ortaya çıkmış olduğu yer olan Yunan’ da gök daima araştırma mevzusu olmuştur. Yunanlı filozofların büyük kısmı daima gökyüzünü araştırma mevzusu yapmıştır. Havanın durumunu anlayabileceğini düşünen ve merak mevzusu meydana getiren Yunanlılar, meteorolojinin temellerini atmayı başarmıştır. Bunun üstüne yavaş bir halde ilerleyen meteoroloji aslına bakarsak oldukça ski dönemlere dayanan bir bilim dalıdır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün çağrı merkezi yazışma numarası ve faks numarası bulunmaktadır. Bu numaralardan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ulaşarak sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz. Ek olarak sitemizde bulunan yorum kısmından Meteoroloji genel Müdürlüğü ile ilgili düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Meteoroloji Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
+90 312 359 75 45

Meteoroloji Faks Numarası
+90 312 360 25 51

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Posta Adresi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Kütükçü Alibey Caddesi No:4
06120 Kalaba
Keçiören/ANKARA

Arama Terimleri: meteoroloji genel müdürlüğü, meteoroloji yazışma, meteoroloji çağrı merkezi, meteoroloji telefon numarası, meteoroloji bağlantı tel, meteoroloji yakınma hattı, meteoroloji posta adresi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ