Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi Telefon Numarası

  • 09 Mayıs 2019
  • 192 kez görüntülendi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Bu makalemizde size Muğla Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi, yazışma, müşteri hizmetleri, telefon numarası hakkında informasyon vereceğiz. Bu numaradan Muğla Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi

MÖ. 3000’li yıllara kadar uzanan Muğla, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlk çağlarda bu bölgeye Karia’lılar yerleştiği için ilk olarak Karia adını almıştır. İlk malum tarihleri ise Hititliler ile adım atar. Hititliler bu bölgede yaşarken, buraya Lugga demişlerdir. Hititler yıkılınca bölgeye Frigler, ondan sonra Lidyalılar bölgede hâkimiyet sağlamışlardır.

1391 senesinde Yıldırım Beyazıt, tarafınca Osmanlı topraklarına alınan bölge, 1402 Ankara Savaşı ile Timur’un eline geçmiştir. Timur ise bölgeyi Menteşe Beyliğine vermiştir. II. Murat zamanında yine alınan bölge, tamamıyla Osmanlı İmparatorluğuna geçmiştir.

Muğla adı en yaygın söylentiye bakılırsa, Selçuklu Sultan’ı Kılıçaslan’ın komutanlarından olan Muğlu Beyi adından gelmektedir. Muhtemelen Muğla’yı Muğlu Beyi feth etmiş olduğu için bu ad verilmiştir. Mobella ise Muğla kentinin ortaçağ zamanındaki eski adıdır.

Gerek nüfus, gerekse gezim açısından gelişmiş olan Muğla, nüfus olarak epey kalabalık bir ildir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün gelişim ve değişiklik gösteren belediye, şehri gezmeye gelen turistler içinde birbirinden değişik işler yapmaktadır. Spor alanına ehemmiyet veren, belediye yardımıyla şehrin merkezinde halkın yararlanabileceği spor aletleri mevcuttur. Yerli ve yabancı turistlerin gezmesi için tasarlanmış olan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirdeki zamanı dokulara zarar vermeden meydana getirilen restorasyon emekleri gözden kaçmıyor.

Sitelerinde yayınladıkları, otobüs sefer saatleri, hal tutarları, talebe servisi takip başvurusu, mezarlık informasyon sistemi, üniversite yaşamı, canlı gösterim ve engelliler için meydana getirilen faaliyetlerin hepsi yararlı faaliyetler olmakla birlikte, meclis gündemini takip edeceğiniz bir canlı gösterim sistemi ve çocuklarınız için güvenilir oyun alanları mevcuttur. Yol çalışmalarını takip ederek, önünüze engel çıkmasını engelleyebilir, trafik durumunu takip ederek de gideceğiniz yere geç kalma şeklinde bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Tüm şehre meydana getirilen asfalt emekleri da şehrin güzelliğini bir adım öne çıkarmış durumdadır.

Şehirle ilgili herhangi bir mesele gördüğünüz takdirde, gerek mail adreslerine, gerek ise siteleri üstünden, bizlere yazın kısmından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Belediye yardımıyla borçlarınızı sorgulayabilir, şehirdeki nöbetçi eczaneleri de öğrenebilirsiniz. Türkiye de sayılı belediyenin faaliyete geçirdiği e-belediye hakikaten yararlı ir uygulamadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 48 01

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mail Adresi
info@mugla.bel.tr

Muğla Büyükşehir Belediyesi Adres
Muğla Büyükşehir Belediyesi Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak 48000 Muğla

Arama Terimleri: muğla büyükşehir belediyesi çağrı merkezi, muğla büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri, muğla büyükşehir belediyesi telefon numarası, muğla büyükşehir belediyesi yakınma hattı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ