Penti Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim Bilgileri

  • 08 Nisan 2019
  • 488 kez görüntülendi.
Penti Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim Bilgileri
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Penti şirketi 1950’li yılların başlangıcında Yasef ve Mois Kariyo kardeşlerin kurduğu meşhur hanım iç giyim firmasıdır. Türkiye’de sanayileşme sürecinin son aşama sınırı olan şekilde seyrettiği bir dönemde 2 kardeş Penti firmasını kurarak kendi sektöründe ülkenin ilklerinden biri olmuştur.

Penti 1970’li yıllara gelindiğinde Öğretmen Çorap ismiyle piyasalarda varlığını sürdürürken gene aynı senenin sonlarında İstanbul’da yeni üretim atölyesi kurarak büyümeye hızla devam etti. Penti isminin o dönem Öğretmen Çorap olarak piyasaya çıkma sebebinin altında yatan sebep ise, o yıllarda Penti’nin ürettiği ince hanımefendi çoraplarının çoğu zaman öğretmenler tarafınca kullanılıyor olmasından dolayıdır. 1980 yılına gelindiğinde Penti şirketi hızla büyüyerek üretim çeşitlerini, renklerini ve desenlerini arttırma yoluna gitti. Kaliteyle beraber bolca çeşit üretmeyi hedefleyen şirket pazarın lideri olarak konumunu sağlamlaştırdı. Bununla beraber 1984 yılına gelindiğinde Öğretmen Çorap adı resmen Penti adını aldı.

1990 yılından sonrasında Penti aynı hızla büyümeye devam ederek hanım çorabının yanı sıra adam çorabı, çocuk çorabı, plaj giysileri, mayo, bikini, ev giysileri ve iç giyim alanında ürünleri piyasaya sürmeye devam etti. Hem çeşitleri arttırıp hem de üretim adedini arttırarak Türkiye’nin iç giyimdeki en büyük şirketi haline geldi. 1994 senesinde endüstri ilçesi Çorlu ‘da yapınak açarak son olarak teknolojiyle beraber dünya standartlarındaki kalitelerde ürünler üretmeye başladı. Günümüzde Penti markası 85 milyondan fazla senelik çorap üretimiyle devasa bir üretim ve satış kapasitesine haizdir. Ülkemizin en popüler markalarından olan Penti ile ilgili siz de soru, görüş ve önerileriniz için iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Detaylı şekilde Penti yazışma numaralarını aktaracak olursak;

 

Penti Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası:

0850 333 0 768

Penti Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresi:

sales@penti.com.tr

Penti Genel Merkez İletişim ve Adres Bilgileri:

Telefon: 0 (212) 987 41 00

Fax: 0 (212) 474 20 49

Genel Merkez Adres: Basın Ekspres Yolu Kavak sk. No:3 Eresinler Plaza 34197 Yenibosna İstanbul

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ