Pepsi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

  • 13 Nisan 2019
  • 610 kez görüntülendi.
Pepsi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Pepsi şirketi, PepsiCo bünyesi altında bulunan gazlı içecek şirketidir. PepsiCo ise cips üreten Frito Lay ve Pepsi Cola’nın birleşmesiyle 1965 senesinde ABD Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur.  Bununla birlikte Pepsi şirketi, 1998 senesinde dünyanın en büyük taze meyve suyu üreticisi konumunda olan Tropicana’yı satın alarak kendi markalarından biri haline getirdi.

Dünyanın önder yiyecek ve içecek firmalarından biri konumunda olan Pepsi, 215’den fazla ülkede etkinlik göstermektedir. Senelik cirosu ortalama 65 milyar doları bandında olan Pepsi’nin 250 binden fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye’de içecek ürünlerini 1962 senesinde satışa çıkmıştır. Pepsi içecek Türkiye’de İzmir, Adana ve çorluda yer edinen 3 yapınak ve 9 depoda hizmet vermektedir. Bu fabrikalarda Fruko Gazoz, Yedigün, Tropicana, Lipton İce Tea, Pepsi, Pepsi Max, Pepsi Twist ve Pepsi Light üretilmektedir.

Pepsi bünyesindeki Frito şirketi Elmer Doolin tarafınca kurulmuştur. Lay şirketi ise Herman Lay tarafınca kurulmuştur. Bu iki şirket 1961 senesinde birleşerek Frito Lay isminde tek bir şirket meydana geldi. 1965 senesinde ise tamamı PepsiCo markası altında toplanmıştır. Frito Lay 40’dan fazla ülkede etkinlik göstererek dünyanın en büyük tuzlu çerez şirketi konumuna gelmiştir. Dünyada cips satışlarının yüzde 25’ini bu şirket karşılamaktadır.

PepsiCo ürünleri hakkında şikayetleriniz için, ürünler hakkında informasyon almak için yada tüm önerileriniz için vereceğimiz yazışma adreslerinden yazışma kurabilirsiniz.

PepsiCo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0 850 222 0 737

PepsiCo Müşteri Hizmetleri Fax Numarası

+90 212 357 01 80

PepsiCo Türkiye Genel Müdürlük Adresi

Tekfen Tower Büyükdere Cad. No 209 4. Levent – İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ