RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 17 Mayıs 2019
  • 539 kez görüntülendi.
RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

RTÜK şu demek oluyor ki Radyo ve Tv Üst Kurulu 1994 senesinde kurulmuştur. Üyeleri TBMM’de belirlenen partilerin adayları arasından seçilmektedir. Vatanımızda etkinlik gösteren tv ve radyo benzer biçimde gösterim organlarının denetimini sağlar.

RTÜK, belirlediği kurallar çerçevesinde yayınlarını sürdürmeyen, izin kurallarını ihlal eden, gösterim ilkelerine ve kanun maddelerine aykırı şekilde gösterim meydana getiren gösterim organlarını uyarır ve gösterim esnasında açık bir halde özür dilemesini ister. Bu ihlalleri tekrardan meydana getiren ve gene aynı kurallara aykırı şekilde davranan gösterim organları 1 ile 12 gün içinde cezalandırılır.

RTÜK’ün 444’lü bir çağrı merkezi yazışma telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi vasıtasıyla kanunlar karşısında ihlal meydana getiren yayıncıları, toplumun ahlakını bozacak türde gösterim meydana getiren yayıncıları, Türk milleti ile ilgili kötüleyici tarzda gösterim meydana getiren yayıncıları yakınma edebilir; talep, soru, tavsiye ve görüşlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 1 178

Arama Terimleri: rtük yazışma detayları, rtük telefon no, rtük bağlantı tel, rtük canlı destek, rtük müşteri temsilcisi, rtük yakınma hattı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ