Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 10 Mayıs 2019
  • 578 kez görüntülendi.
Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Bu makalemizde Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi kontakt müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında data vereceğiz. Bu kontakt numarasından Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçerek talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Müşteri Hizmetleri Numarası

2 Mayıs 1920 tarihinde kurulan Sağlık Bakanlığı, günümüzde de etkinlik göstermektedir. Selçuklu-Osmanlı tıp geleneğinde süreklilik yanında, sıhhat hizmetlerinde de bir kültür birliğinin varlığı söz mevzusudur. Cumhuriyetin kuruluşuyla gelişen yapı yardımıyla, tüm kurumları ile devlet örgütlenmesi ve hizmet politikalarının oluşturulmasında batıya doğru yol izlenmiştir.

İlk sıhhat bakanı olan Adnan Adıvar, ilk dönem sağlıkla ilgili tertipli bir kayıt fırsatı yakalayamamıştır, daha oldukça yaraların sarılmasına  yönelik emek harcamalar sergilemiştir.

Cumhuriyetin ilanından sonrasında ki sıhhat bakanı olan Refik Sağlam, 1937 ye kadar devam eden bakanlığı süresince günümüz sıhhat hizmetlerinin oluşmasıdaki temeli o vakit atmıştır. Gelişimlerde büyük yarar elde etmiştir. 1923 lü yıllarda sıhhat hizmetleri, hükümet, belediye ve karantina tabiplikleri, minik sıhhıye memurlukları, 86 tane yataklı tedavi kurumu, 6437 tane hasta yatağı, 554 doktor 4 hemşire, 69 eczacı, 560 sıhhat memuru ve 136 ebe ile veriliyordu.

Sağlık hizmetleri, geniş bölgede tek amaçlı hizmet modeliyle yürütülmektedir. Nüfusun çk olduğu yerden başlayarak her yerde muayene ve tedavi evleri açılmıştır.

İllere rehber olmak suretiyle 1924 de Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Sivas numune hastaneleri ve 1936 da Haydarpaşa Numune Hastanesi açılmıştır. Daha sonraki yıllarda tamamlanan Numune hastaneleri sayısı 7 ye çıkmıştır.

Aşılama oranlarındaki düşüklükler sebebiyle her yıl aşı takvimine yeni aşılar eklenmiştir. Sağlık çalışanları gelir azlığı çekerken bugün gelirlerinin devamlı takip edeni olmuş durumdadır. Sağlık alanında alınan kararlar kamu sektöründen özel sektöre, en yoksuldan en zengine kadar vatandaşın hayatında yer bulmuştur.

Günümüzde bu sayı yüzlere binlere çıkmıştır. Artmaya git gide devam etmektedir. Gelişen teknoloji yardımıyla, sıhhat alanında da mühim gelişmeler olması elbet halkın faydasına olmuştur. Yatakların artması, doktorların artması vasıtasıyla daha kaliteli sıhhat hizmeti verilmekte ve işler daha da kolaylaşmaktadır.  Uluslar arası alanda ülkenin enerjisini artıran sıhhat hizmetleri ve sektörler arası iş birliği için oldukça yönlü sıhhat sorumluluğu alanında adımlar atılmıştır.

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
112 -> Ambulans
113 -> Beyaz Kod
114 -> UZEM (Ulusal Zehir Danışma Merkezi)
171 -> Sigara Bırakma Hattı
182 -> MHRS (Merkezi Doktor Buluşma Sistemi)
184 -> SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi)

Arama Terimleri: sıhhat bakanlığı çağrı merkezi, sıhhat bakanlığı kontakt, sıhhat bakanlığı müşteri hizmetleri, sıhhat bakanlığı telefon numarası, sıhhat bakanlığı yakınma hattı, sıhhat bakanlığı müşteri hizmetleri numarası, sıhhat bakanlığı yakınma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ