Sephora Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

  • 06 Nisan 2019
  • 412 kez görüntülendi.
Sephora Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Sephora markası, ilk kez 1969 senesinde Dominique Mandonnaud tarafınca Fransa’nın başkenti Paris’te kurulmuş olan kozmetik ürünleri satan markasıdır. Ülkemize de ilk olarak 2000 ‘li yılların başlangıcında gelen firmanın ömrü kısa sürmesine karşın hemen sonra yeni mağazalar açarak günümüzde Türkiye’nin en popüler kozmetik mağazalarından biri haline gelmiştir.

Sephora’nın müessese hikayesi birazcık garip ve sektörde adeta çığır açan bir isim tarafınca kurulmuş. Kurucusu Dominique Mandonnaud ilk kez Paris’te parfümerisini açtığında o dönem Fransa’da kozmetik ürünleri tecrübe etmek mümkün değildi. Doğrusu müşteriler tezgahın arkasındaki ürünler hakkında data alabiliyor sadece deneyemiyorlardı. Doğrusu günümüz kültürüne nazaran tester terimi oluşmamıştı. Sephora’nın kurucusu Dominique Mandonnaud ise parfümleri ve bakım ürünleri tezgahın arkasından alıp müşterilerin ulaşabileceği ön tarafa koyarak tester kültürünü ilk kez Paris’te tatbik eden isimdir. O devrin denemeden satın alınmasına izin vermeyen kozmetik marketlerine nazaran, Mandonnaud’un yapmış olduğu bu hamle oldukça cesurcaydı. Böylece şirket sektörde öncü olarak müşterilerine ürünlere dokunma, koklama ve tecrübe etme fırsatı sunmuş oldu. Bu değişiklik, firmanın hızla büyüyerek rakiplerine nazaran Paris’te en oldukça tercih edilen kozmetik şirketi olmasını sağlamış oldu.

Günümüzde de ülkemizdekiler dahil olmak suretiyle tüm Sephora mağazalarının amaçladığı şey, müşterinin deneyerek ve satış temsilcileriyle düşünce alışverişinde bulunarak ürün alması. Şirket kuruluşundan itibaren uzun süre süresince başka markaları satan bir kozmetik mağazası olarak varlığını sürdürdü. 1995 yılına gelindiğinde ise kendi adıyla ilk ürünlerine çıkarmaya başladı. 90’lı yıllardan itibaren ABD Birleşik Devletleri’de dahil olmak suretiyle birçok ülkeye mağazalarını açan Sephora bu yıllardan sonrasında mahalli bir markadan global bir markaya dönüşüyor. Şirket’nın başarısını farkeden meşhur  Fransız devi Louis Vuitton oldukça geçmeden Sephora’yı satın alıyor ve şirket hala Louis Vuitton markasının bir üyesi olarak çalışmaya devam ediyor. Günümüzde 17 binden fazla değişik ürünü satan firmanın dünyada toplam 1700’den fazla mağazası bulunuyor. Devletimizde de hizmet veren bu şirket ile ilgili soru, görüş, yakınma ve önerileriniz için detaylı kontakt bilgilerini sizlere aktaralım.

 

Sephora Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:

0216 290 76 52

Sephora Türkiye Genel Müdürlük Adresi:

Sephora Kozmetik A.Ş. Fatih Sultan Mehmet Mah. Buyaka İş Merkezi 34768 Ümraniye İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ