TCDD Müşteri Temsilcisi İletişim Adresi

  • 13 Mart 2018
  • 182 kez görüntülendi.
TCDD Müşteri Temsilcisi İletişim Adresi
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlı Demiryolları, Türkiye’de yer alan tüm demiryollarının işletmesine sahiptir. Bu yolların işletilmesi ve kontrol edilmesi gibi birçok yükümlülüğü vardır. Demiryolları üzerinde gerçekleştirilecek tüm seferleri yürütme ve yönetme gibi sorumluluklara sahiptir.

1927 yılı itibariyle devletleştirilmiş ve TCDD aktif demiryolu uzunluğunu oniki bin kilometreye kadar uzatmayı başarmıştır. Bu yollar üzerinde genellikle yolcu taşımacılığı yapılıyor olmasına rağmen yük taşıma gibi birkaç istisnai durum içinde kullanılabilmektedir.

TCDD’nin bir diğer görevi ise Marmaray ve Hızlı Tren seferlerini yönetmektir. TCDD ile ilgili merak ettiğiniz bir konu olması veya yolculuğunuz sırasında bir sorun yaşamanız halinde çağrı merkezi hattını arayarak bilgi alabilir, şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Unutmayın çağrı merkezi çalışanları sizin sorularınıza yanıt vermek için varlar. 444 sekseniki seksenüç numaralı hattı arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. m dedi ki:

    çalışanlarda ”gittikçe idari mekanızmada aksaklıklar artmakta ,haksizlıklar giderilmemekte/artmakta.çalışma şevki azalmakta, bu gidişte başarı ve verim de düşecktir..”düşüncesi ve endişesi var..bu durumda kurum değişenler ve erken emeklilikler artabilecektir.bu sebeple demiryolu ile ilgili STK ler,tün kötüye gidişleri(.idari.sosyal teknik vs) üsdt yönetime sözlüm veya yazılı iletmeli hatta çözüm yollarınıda açıklamalıdırlar.emekli olanlar ”iyiki emekliyim”çalışanlarda ”keşke emekli olabilsem”demektedirler..Ben 5-10 yıl içerisinde kurumda çok İYİ gelişmeler,.huzur verim artaması.gibi olumlu hareketler olacağını ümit etmekteyim.

BİR YORUM YAZ