Tedaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 23 Haziran 2019
  • 34 kez görüntülendi.
Tedaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
Bu makalemizde Tedaş çağrı merkezi yazışma müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında informasyon vereceğiz. Bu yazışma numarasından Tedaş ile iletişime geçerek talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Tedaş Müşteri Hizmetleri Numarası

Dünyada ki gelişme ve değişmelerle beraber elektrik üretimi de değişmiştir. Türkiye’de elektrik üretimi 1902’de Tarsus’ta bir su değirmenine bağlanan 2 KW gücünde bir dinamoyla başlamış ve 1914 senesinde ilk kayda kıymet elektrik üretim tesisi olan Silahtarağa Santrali hizmete girmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Türkiye’de iletim sistemi mevcut olmayıp yerel dağıtım sistemleri varken elektrik kurulu gücü de 33 MW idi. 2017 yılı sonu itibariyle bu kapasite 85.200 MW seviyesine ulaşmış ve 66 bin km iletim hattı, 163.849 MVA trafo gücü ile ülkemiz Avrupa standartlarına haiz bir elektrik iletim ağıyla donatılmıştır. Avrupa standartlarına uygun iletim ağı yardımıyla Türkiye daha da değişiklik ve gelişim göstermiştir.

Türkiye elektrik enerjisi sektörü Cumhuriyetin duyuru edilmiş olduğu 1923 yılından günümüze kadar oldukça mühim fizyolojik gelişim ve yapısal değişimlere uğramıştır. Elektrik sektöründeki dağınık yapıyı ortadan kaldırmak ve işletme tümlüğünü sağlamak amacıyla 1970 senesinde Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuş, imtiyazlı şirketlerin vazife bölgeleri ve belediye sınırları haricinde tüm yurtta elektriğin üretim, iletim, dağıtım ve satış hizmetleri TEK muhteviyatında toplanmıştır.

1993’te hizmetlerin daha etkili, verimli ve çağdaş bir halde sürdürülebilmesi amacıyla ve özelleştirme politikaları alanında TEK, Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. (TEAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. TEDAŞ adı altında iki ayrı İktisadi Devlet Teşekkülü olarak yeniden yapılandırılmıştır.

2001’de öteki firmalarda da rekabete dayalı özgür piyasa yapısına geçilmiş ve TEAŞ iletim, üretim ve tecim faaliyetlerinin birbirinden ayrıştırılmasıyla söz mevzusu faaliyetlerden görevli olacak halde sırayla Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik Tecim Taahhüt A.Ş. (TETAŞ) olarak üç değişik İktisadi Devlet Teşekkülüne ayrılarak yeniden yapılandırılmıştır. Yapılandırılan elektrik sistemi yardımıyla artık evlere elektrik iletimi daha kolay ve daha kaliteli şekilde yapılmıştır.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. 2003 senesinde Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumundan almış olduğu iletim lisansı yardımıyla yeni piyasa yapısına makul olarak merkez birimleri, yurt dışına da yayılmış bölge müdürlükleri ve yük tevzi merkezleri ile faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Tedaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
186

Arama Terimleri: tedaş çağrı merkezi, tedaş yazışma, tedaş müşteri hizmetleri, tedaş telefon numarası, tedaş yakınma hattı, tedaş müşteri hizmetleri numarası, tedaş yakınma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ