TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

  • 15 Mayıs 2019
  • 108 kez görüntülendi.
TMO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) sermayesinin tamamı devlete ilişik olmak suretiyle 1938 senesinde kurulmuştur. TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. Besin, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı’na doğal olarak bir kuruluştur. Türkiye’nin bir oldukça bölgesinde tesisli ekipleri bulunmaktadır. Ek olarak yoğun alım dönemlerinde geçici alım merkezleri kurulmakta bu sayede Türkiye’de ziraat faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

TMO’nun kuruluşu eski zamanlarda yoksulluk sonucu olmuştur. 1. Dünya savaşından sonrasında büyük bir darbe alan sanayileşme akımı yerini tekrardan tarıma devretmiştir. Devletler ziraat faaliyetlerine ağırlık vererek dünya üretim payında en büyük halkayı elde etmek için çabalamışlardır. Bunun sonucunda bilhassa buğday şeklinde gıdalarda üretim artmış ve buğday stokları adım atmıştır. Bunun sonucunda fiyatların düşmesi sonucu dış piyasada rekabet artmış ve buğday tutarları iyice düşmüştür. Bu durumda ciddi krizlere sebep olmuştur. Bu gelişme üstüne hükümet buğday alımı ve depolanması için Ziraat Bankası’nı görevlendirmiştir. 2. Dünya Savaşının belirtilerinin ortaya çıkması sonucu da yoksulluk doğrultusunda TMO(Toprak Mahsulleri Ofisi) kurulmuştur. İlk zamanlar yalnız buğday alım ve depolama işlerini yaparken günümüzde bir oldukça gıdada alım işlemlerini yapmaktadır. Bu sayede TMO üretim devamlılığı sağlayarak tüketicilere uygun fiyattan ürünlerin ulaşmasına büyük katkı  sağlamaktadır.

TMO’nun merkezi Ankara’da bulunmaktadır. TMO’nun merkezinin ve tüm şubelerinin telefon numaraları, faks numaraları ve adreslerine ’dan ulaşabilirsiniz. Bu numaradan arayarak aklınıza takılan soruları sorabilir; talep, yakınma ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

TMO Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri
+ 90 (0312) 416 30 00

Genel Müdürlük

Adres
Ulusal Savunma Caddesi No:18 06420 Bakanlıklar-Çankaya/ANKARA

Faks
+ 90 (0312) 416 34 00  (5 Hat)

TMO Genel Müdürlüğü Birim Telefon Numaraları Ve E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Şube Ve Ajans Müdürlüklerinin Adres, Telefon-Faks Numaraları İle E-Posta Adresleri
Tıklayınız

TMO Genel Müdürlüğü Kep Adresi Sıralaması
Tıklayınız

Arama Terimleri: TMO yazışma detayları, TMO telefon no, TMO bağlantı tel, TMO canlı destek, TMO müşteri temsilcisi, TMO yakınma hattı, TMO müşteri hizmetleri, TMO tüketici yazışma hattı, TMO şubeleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ