Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  • 27 Haziran 2019
  • 612 kez görüntülendi.
Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON
Tofaş

Türk endüstri devi Tofaş, 1968 senesinde Koç Topluluğu tarafınca kurulmuştur. Merhum Vehbi Koç’un temellerini atmış olduğu Tofaş, bir Türk otomotiv şirketidir. Firmanın adı Türkiye Otomobil Fabrikaları Anonim Şirketi’nin kısaltması olan TOFAŞ olarak belirlenmiştir.

Şirkete eşit oranlarda Koç Tüm ortaklık ve Fiat Chrysler Automobiles ortaktır. Şirket şu an Türkiye’nin en büyük 3. Endüstri kuruluşudur. Yılda toplam 450 bin araçlık üretim kapasitesi olan şirkette 10 bini aşkın şahıs istihdam edilmektedir.

Türk Otomotiv Şirketi

Murat 124 ile 1971’de seri üretime süregelen Tofaş, ondan sonra Tempra, Tipo, Uno, Palio, Albea benzer biçimde modelleri de üretti. Sadece en büyük ilgiyi ürettiği kuş serisi ile elde etmiştir. Bu seride en fazlaca 2002 senesinde üretim yapılmıştır. Bu seri ile Türkiye’nin en fazlaca üretilen ve kullanılan binek otomobili olma unvanını kazanmıştır. Yarı özerk bir yapınak olan Tofaş şu an ise otomotiv endüstri alanında daha öne çıkmaktadır.

Tofaş’ın Bursa’da bulunan üretim fabrikası, Fiat’ı n dünyadaki 3 stratejik üretim noktasından biri olma özelliğine haizdir. Bu fabrikada Fiat Linea, Egea otomobiller üretilmektedir. Minicargo projesi kapsamında Fiat, Citroen, Peugeout markalarına ilişik otomobillerin üretimleri yapılmaktadır. Ek olarak yeni Doblo projesi kapsamında ise Fiat, Opel, Vauxhall ile RAM markalarının otomobilleri de üretilmektedir.

Ar-Ge Emekleri

Hem yapmış olduğu üretim ile hem de ihracat hacmi ile Türk ekonomisine oldukça mühim katkılarda bulunan Tofaş, başarıya ulaşmış Ar-Ge emekleri ile de dikkat çekmektedir. Hatta son 10 yılda otomotiv sektöründe meydana getirilen yatırımların yüzde 30’u Tofaş grubuna aittir.

Ar-Ge çalışmalarına oldukça ehemmiyet veren Tofaş, teknolojiyi hem üretmekte hem de uygulamaktadır. Geleceğe yönelik adımları ise şimdiden atarak çalışmalarına adım atmıştır.

Tofaş Bayileri

Tofaş’ın devletimizde bulunan bayilikleri ve müşteri ağı oldukça geniştir. Sıfır araçlar ve ikinci el araçların satışının yanı sıra satış sonrası hizmetler d3esunulamakatdır. Bakım onarım ve yedek parça hizmet ağı da oldukça iyi düzeydedir. Şu anda Tofaş2ın bayi sayısı yüze yakındır. Servis hizmetleri mevzusundaki hizmet ağı ise yüzü aşkındır.

Şirket, yurt içinde 147, yurtdışında ise 20 tedarikçiden malzemeler temin etmektedir. Tedarikçi ve hizmet alınanların sayısı ise 2 bini geçmektedir. Bu sayede Türk sanayisinin gelişimine de destek olunmaya çalışılmaktadır. Sadece motor ve şanzıman parçaları halen yurtdışında üretilmektedir. Gene de araçların yüzde 70’inin yerli üretim bulunduğunu söylemek mümkündür. Firmanın planları içinde dışa bağımlılığı azaltmak ilk sırada yer verilmiştir.

Tofaş’ın çağrı merkezi telefon numarası, genel merkezinin telefon numarası, faks numarası ve adres detayları bulunmaktadır. Bu yazışma bilgilerinden Tofaş ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz sorunları iletebilir ek olarak ürünler hakkında data alabilirsiniz. Ek olarak yorumlar kısmından Tofaş hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0 850 315 03 15

Tofaş Telefon Numarası
0212 275 33 90

Tofaş Faks Numarası
0212 275 39 88

Tofaş Adres
Büyükdere Cad. No: 145 Tofaş Han 34394 Zincirlikuyu/İstanbul

Arama Terimleri: tofaş çağrı merkezi, tofaş yazışma, tofaş telefon numarası, tofaş bağlantı tel, tofaş şikayetvar, tofaş yakınma hattı, tofaş mail adresi, tofaş hararet problemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ