Tüvtürk Müşteri Temsilcisi

  • 10 Şubat 2018
  • 972 kez görüntülendi.
Tüvtürk Müşteri Temsilcisi
İletişim Numarası

TELEFON
TELEFON

Tüvtürk 2008 yılında yeni bir yasa ile devlet himayesinden özel sektör himayesine geçmiştir.Türkiye genelinde bulunan milyonlarca aracın yola uygunluk ve muayene gibi testleri uygulayıp yola çıkabilecekleri muayene onayında tek yetkili firmadır.

200’ün üzerinde sabit muayene kontrol noktası bulunmaktadır , bunun yanında 80 üstü gezici muayene , 7 motosiklet ve 10’un üzerinde gezici traktörle hizmet vermektedir.

Tüvtürk ‘e aracınızın muayenesine bitmeden gitmeniz gerekmektedir , Tüvtürk randevu sistemi ile çalışmakta olup gecikme cezası uygulamaktadır , tabi bu gibi kuralları devlet kontrolünde ilgili birimler tarafından konulan kurallar gereğince almaktadır.

Tüvtürk’e geldiğinizde araç muayenesi , yola uygunluk muayenesi , eğer aracınızda bir modifikasyon veya bir modifiye yaptıysanız örneğin tüp takma v.s bunun için de Tüvtürk ‘e gidip elverişlilik belgesi alıp aracınız için muayene yaptırmanız gerekmektedir. Bunların dışında egzoz emisyon testi ve ölçümü , lambaların uzun kısa ışık süzmesi testi , araç tekerlek testleri uygulanmaktadır , genelde hatalı bir durum görüldüğünde Tüvtürk etrafında bu işleri yapan araç tamir ustalarına yönlendirme ile tekrar aynı gün içinde muayene mümkündür , eğer araç Tüvtürk ‘den uygunluk testini geçemedi ise tekrar randevu ve gerekli harç ücreti ödemekle mükelleftir , aynı hata tekrarlanırsa gerekli prosedürden onay alana kadar bu ücret her defasında talep edilir.

Size iletilen randevu saatinden 30 dakika önce orada olmanız gerekmektedir , ilgili birime harcınızı yatırmanız akabinde size verilen sıra numarası ile araç takibinizi yapıp sıra size yakşaştığında araçların bulunduğu kuyruğa girmeniz gerekmektedir.

Sıra size geldiğinde aracınız ile ilgilenen kişi tüm testleri otomatik cihazlarla yapıp ölçüm sonucunu o an size iletmektedir.

Tüvtürk müşteri temsilcisini arayıp Tüvtürk’den randevu alabilir veya daha önce yaptırmış olduğunuz Tüvtürk randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

TÜVTÜRK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 0850 222 88 88 ‘ dir 

Eğer aracınız muayeneden geçmedi ise ‘nasıl geçmez’ daha yeni bakımlarını yaptım gibi oradaki çalışanlarla münakaşaya girmemenizi önemle rica ederiz , bu gibi durumlarda sonuç değişmemektedir. Tüvtürk İstanbul muayene yerleri genelde şehir dışındadır , normal olarak o kadar aracın muayene olup hizmet aldığı bir yer olacaksa malum İstanbul içinde o kadar büyük ticari arsalar bulunmamaktadır.

Sizinde Tüvtürk ile alakalı deneyimleriniz var ise yorumlarda paylaşmanızı rica ederiz , bu gibi konularda tecrübesiz olanlara çok güzel fikirler vermiş olacaksınız.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ